Malujemy kafle ścienne! Flügger zaprasza na bezpłatne porady dekoratora wnętrz
Sami pewnie nie raz się przekonaliście, że proste metody bywają najlepsze. Dla tych wszystkich, którym na myśl o remoncie cierpnie skóra a na głowie włosy stają dęba podpowiadamy: pomaluj to!
I tak jak, odnośnie malowania ścian nikt nie ma zapewne wątpliwości, tak pewnie niektórzy z Was zastanawiają się czy można pomalować kafle ścienne w kuchni lub łazience? Odpowiedź powinnam Wam się spodobać: można! A dodatkowo jest to rozwiązanie proste, szybkie, ekonomiczne i czyste.
Flügger zaprasza 18-19 listopada do salonu firmowego w godzinach 12:00-18:00 na bezpłatne porady dekoratora wnętrz. Dekorator zdradzi nie tylko proste sposoby na przeprowadzenie metamorfozy we wnętrzu ale również dobierze kolory i wzory tapet tworząc harmonijne aranżacje pasujące do Twojej osobowości.


Czy wiesz, że metamorfozę kuchni lub łazienki możesz przeprowadzić sam, bez zbędnego skuwania starych płytek i układania nowych. Jak to zrobić? Prezentujemy krok po kroku:
Krok 1: Przygotowanie podłoża: Powierzchnia kafli musi być czysta, sucha i nośna. Co w tym celu należy zrobić? Kafle w kuchni będę najprawdopodobniej wymagały odtłuszczenia. Świetnie sprawdzi się tutaj środek czyszczący Flügger Fluren 37, który z łatwością usuwa wosk, tłuszcz, mydło, sadzę i smołę nikotynową. Ten produkt przed użyciem należy rozcieńczyć wodą. Nie zapomnij również po użyciu środka Fluren 37 przemyć powierzchnię czystą wodą.
Z kolei kafle w łazience mogą być pokryte osadem wapiennym. Tutaj najlepszym preparatem do zastosowania będzie Flügger Fluren 33. Ten środek czyszczący skutecznie usuwa wapno, rdzę i uryny. Środek jest koncentratem – dokładne informacje o rozcieńczeniu i sposobie użycia znajdziesz na opakowaniu. Po użyciu środka Fluren 33 nie zapomnij przemyć powierzchni czystą wodą.
Krok 2: Matowienie: Powłokę gładkich kafli można lekko zmatowić papierem ściernym o grubości ziarna 100 – 120. Koniecznie po szlifowaniu odpyl powierzchnię.
Krok 3: Zwiększanie przyczepności: Na powierzchnię kafli należy nałożyć jedną warstwę produktu Flügger Interior Fix Primer. Jest to grunt, który zwiększy przyczepność podłoża, czyli sprawi, że emalia lub farba nawierzchniowa będzie dobrze „trzymać” się podłoża. Po nałożeniu gruntu Flügger Interior Fix Primer należy odczekać cztery dni przed przejściem do kolejnego kroku.
Krok 4: Kafle malujemy dwukrotnie dowolną farbą nawierzchniową lub emalią akrylową do powierzchni wewnętrznych Flügger, zachowując czasy schnięcia podane na opakowaniu.
Wybierając farbę lub emalię warto zwrócić uwagę na stopień połysku produktu:
Polecane produkty matowe: Flügger Flutex 5, Flügger Dekso 5, Flügger Interior High Finish 5,
Polecane produkty satynowe: Flügger Flutex 10,
Polecane produkty półmatowe: Flügger Dekso 25, Flügger Interior High Finish 20,
Polecane produkty w półpołysku: Flügger Interior High Finish 50, Flügger Interior High Finish 90.
A jeżeli nie masz czasu ani ochoty na poznawanie właściwości, składów, rodzajów i parametrów farb przyjdź do najbliższego sklepu Flügger farby a pracownik sklepu dobierze najlepszy produkt do Twoich potrzeb.
Ponadto, 18-19 listopada w wybranych sklepach Flügger farby będziesz mógł również skorzystać z bezpłatnych porad dekoratora wnętrz. Architekt podpowie jak łączyć kolory i tapety, dopasuje odcienie do Twoich preferencji, potrzeb i osobowości.
Aby skorzystać z bezpłatnych porad dekoratora:
Zrób zdjęcie wybranego pomieszczenia lub zabierz ze sobą plan mieszkania.
Przyjdź ze zdjęciem, planem lub z wymiarami pomieszczenia do wybranego sklepu,
w dniach 18 – 19 listopada.
Dekorator bezpłatnie zestawi dla Ciebie kolory i dobierze tapetę, a Ty w tym czasie napijesz się kawy.
I nie zapomnij, że Weekend z dekoratorem to również:
kreatywne miejsce pełne inspiracji,
światowy design,
najnowsze trendy,
rekomendowane rozwiązania,
dobra kawa,
a dla osób korzystających z bezpłatnych porad – bony rabatowe na farby do wnętrz i tapety.
Sieć sklepów Flügger farby to nie tylko skandynawska jakość i trwałość produktów do wykończenia wnętrz: tj. farby do ścian, sufitów ale również farby elewacyjne i szeroka gama produktów do impregnacji drewna. Dodatkowo sklepy posiadają szeroką ofertę mas szpachlowych i narzędzi malarskich. A na Klientów ceniących indywidualny styl czeka ponad 400 rodzajów tapet o unikalnym i ponadczasowym wzornictwie.