Wszystko zaczęło się od pewnego spotkania. Panowie Gerry Ford i Adam Ringer spotkali się na początku 2012 roku i odkryli, że wiele ich łączy. Obaj wierzyli, że prawdziwa kawiarnia powinna stanowić centrum lokalnego życia. Być miejscem, w którym filiżanka świeżo parzonej kawy, miły i profesjonalny personel oraz wystrój wnętrza sprawi, że każdy poczuje się jak w domu. Tak powstała nasza grupa kawiarni, która od 2012 roku należy do grona najprężniej rozwijających się w Polsce.  

U nas wszystko zaczyna się od espresso – jesteśmy dumni, że większość naszych kaw przygotowujemy na espresso special, czyli dozie 15 gramów świeżo mielonej kawy, ekstrakcji ok. 21 sekund i 50-55 ml intensywności, aromatu i smaku. Każdego dnia wkładamy dużo pracy i wysiłku, by sprostać oczekiwaniom naszych gości. Gdy chodzi o kawę, nie idziemy na kompromisy.

Green Caffe Nero to także świeże, naturalne jedzenie. U sprawdzonych lokalnych dostawców wybieramy produkty, z których przygotowujemy jedzenie na miejscu, i na wynos. Nasze bagietki i croissanty, codziennie wypiekamy w kawiarni, a kanapki przygotowujemy na miejscu ze świeżych składników. Nasze ciasta i ciasteczka pieczemy z własnych receptur w lokalnej piekarnio – cukierni pod bacznym okiem naszego szefa kuchni Wojtka.

Nasze kawiarnie to niecodzienne połączenie wiekowych europejskich mebli z urokiem lokalnego sąsiedztwa. Nasi projektanci nieustannie przeszukują uliczne bazary w Holandii, Belgii, Francji czy we Włoszech próbując odnaleźć relikty przeszłości, by dać każdej z naszych kawiarni poczucie ciepła i indywidualny charakter. W naszej kawiarni w Galerii Skorosze znajdziesz biblioteczkę sięgającą sufitu, misterne okucia wykonane przez naszych kowali i przytulne kąciki, z których możesz w spokoju pogapić się na świat lub odpocząć od „szału zakupów”.